İstanbul - Türkiye Belediyeler Karnesi

13 Kasım 2018

Asarda tarafından Seçmen Ne Dedi için yapılan Türkiye Belediyeler Karnesi İstanbul Aday Araştırması Tamamlandı.

İstanbul ilinde katılımcıların Büyükşehir Belediye Başkanlığı için TBMM Başkanı "Binali Yıldırım"ı yüksek oranda istediklerini görmekteyiz. Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ı takip eden isimler arasında Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı "Mevlüt Uysal", 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bulunmaktadır.

İstanbul ilinden anketimize yüksek düzeyde katılım sağlanmış olup ilk sırada Binali Yıldırım yer alırken Mevlüt Uysal, Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül listenin devamında yer almaktadır.

Bu araştırma Asarda tarafından Seçmen Ne Dedi için Türkiye'nin yerli yazılımı olan Onlineveri anket sistemi  ile  internet linki aracılığıyla sosyal medya üzerinden gerçekleştirilmiş olup her il için il genelini temsil edecek düzeyde katılım sağlanan illerin sonuçları açıklanacaktır. İstatistiksel açıdan anlamlılık ifade etmeyecek düzeyde düşük katılım olan iller ile ilgili yeterli anket sayısına ulaşılamadığı için sonuç yayınlanmayacaktır.

Araştırmada "İlinizde ilçenizde Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz" sorusu açık uçlu olarak sorulmuş olup herhangi bir yönlendirme yapılmamıştır. 

Araştırmanın künyesi için tıklayınız

Büşra Kurt Analist

ANKETLER

E-bülten Aboneliğine Katıl

Araştırma sonuçları ve güncel anketlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültenimize katılın.