Konya Uğur İbrahim Altay dedi

20 Kasım 2018

Asarda Konya genelinde 31 ilçede 12.000 kişi ile kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdi.

Asarda Konya'da internet üzerinden ve sahada yüz yüze araştırma tekniklerini kullanarak 12.000 kişi ile kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdi.

Yaklaşan 2019 yerel seçimleri öncesi seçmenin nabzını tutan Asarda mevcut ilçe belediye başkanları ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a oy verme eğilimini sordu.

Konya seçmeninin %75 oranında oy verme eğiliminde olduğu araştırmada çarpıcı sonuçlar gözlemlendi. Tüm siyasi parti seçmenlerini oy verme eğiliminde olduğu Başkan Altay'ın araştırmadan elde edilen verilere göre rekor bir oy alması bekleniyor.

Başkan Altay'ın Adaylığı kesinleşmeden önce hangi parti seçmenlerinden ne oranda oy aldığına bakmadan önce araştırmanın demografisine bakacak olursak Konya genelini temsil edecek düzey bir araştırma olduğunu görmekteyiz.

Adaylığı kesinleşmeden önce %75 oranında bir oy potansiyeline sahip olan Başkan Altay hangi parti seçmenlerinden ne oranda oy alma ihtimaline sahip. Bu oranlarını seçmenin önem verdiği kriterleri de göz önünde bulundurarak mevcut oyunu koruyabilecek veya artırabilecek mi?

Seçmenlerin 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde oy vereceklerini belirttikleri parti dağılımına göre Başkan Altay'a oy verme eğilimi.

 AK PARTİ seçmeninin %95'i, MHP seçmeninin %60'ı, CHP seçmeninin %41'i, İYİ PARTİ seçmeninin %43'ü, Diğer parti seçmenlerin %47'si, Adaylara bağlı diyen seçmenlerin %76'sı, 2019 yerel seçimleri için kararını henüz vermemiş olan Kararsız seçmenin %80'i 2019 yerel seçimlerinde Başkan Uğur İbrahim Altay'a oy verme eğilimindedir.

Ersin Öztürk Sosyolog

ANKETLER

E-bülten Aboneliğine Katıl

Araştırma sonuçları ve güncel anketlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültenimize katılın.